Na Veľkú noc sa vždy Bratislava vyľudní na predĺžení víkend od „cez poľných“ a tak trochu sa tu zastaví život. Tí čo tu ostaneme obehneme rodiny  a potom rozmýšľame čo s deťmi robiť. Ak nie ste fanúšik nákupných centier, tak to je cez tieto sviatky naozaj ťažké. Vyskúšali sme preto zorganizovať akciu Veľká noc v parku na veľkonočný pondelok sme skombinovali naše slovenské tradície s trošku modernejšími, ktoré sa inde vo svete praktizujú už roky. Áno, ide o hľadanie vajíčok J

Vďaka veľmi populárnej a obľúbenej reštaurácií Planetka, s ktorou spolupracujeme na rôznych akciách (fitpark, piknik…) sme pripravili pekné popoludnie pre deti a rodičov a každý si prišiel na svoje. Okrem hľadania vajíčok bolo aj tradičné šibanie, recitácie veľkonočných riekaniek a súťaž o najväčší korbáč. Tak ako iné naše akcie, ktoré sme pilotne vyskúšali mala úspech a budeme v nej pokračovať. Video z akcie si môžete pozrieť napríklad aj tu.

V roku 2018 sme okrem už tradičnej akcie s Planetkou zorganizovali v Centrum Rafael aj podujatie pre deti s nádychom ľudových tradícií, kedy sa fúkali kraslice, plietli korbáče a v sprievode s spevom sa pálila aj Morena.